متاسفانه تصویر مورد نظر بارگذاری نشد !

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

2 مرداد 1400 . تعداد نظرات 2

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال نیز بستری برای راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک و کسب درآمد به طرق مختلف را ایجاد کرده است، فعالان بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند از طریق معامله‌گری، استیکینگ، هودل کردن، انجام بازی، فعالیت در متاورس، خرید و فروش NFT و بسیاری از موارد دیگر به درآمد برسند. شما برای فعالیت در این بازار به اینترنت پرسرعت، کیف پول و البته گوشی موبایل و یا سیستم کامپیوتری نیاز دارید. پلتفرم‌های واسط در این بازار صرافی‌های مخصوص ارز دیجیتال هستند که در نوع ایرانی و خارجی قابل دسترسی هستند. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در صورتی که قصد فعالیت در یک صرافی خارجی را داشته باشید به یک VPN یا VPS با IP ثابت نیز نیاز دارید چراکه به دلیل تحریم‌های موجود باید با هویت غیر ایرانی در این بازار فعالیت کنید.

فرایند کلی معامله‌ی بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال به این صورت است که شما ابتدا یک کیف پول مناسب (تراست ولت) نصب کرده، یک صرافی معتبر پیدا می‌کنید و ریال خود را به بیت کوین یا ارز دیجیتال دیگری تبدیل می‌کنید.

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

اما اگر قصد فعالیت در یک صرافی خارجی را داشته باشید مراحل طولانی‌تر خواهند شد، برای این کار پس از خرید ارز دیجیتال در صرافی ایرانی (صرافی آبان تتر یا صرافی والکس) حالا باید آن را به یک صرافی خارجی (صرافی کوینکس یا صرافی کوکوین) منتقل کرده و در صرافی خارجی فعالیت کنید. در صورتی که قصد انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید حتی امکان خرید ارز دیجتیال با 500 هزار تومان و در برخی از صرافی‌ها با 300 هزارتومان نیز برای کاربران فراهم است. بیشتر از پول آموزش فعالیت در بازار است که اهمیت دارد، در صورتی که قصد ورود به بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید و بخواهید کسب و کاری کوچک در این زمینه برای خود ایجاد کرده باشید شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال یک پیش‌نیاز ضروری برای شما خواهد بود چراکه در غیر این صورت احتمالا سرمایه‌ی خود را از دست خواهید داد.

طبق آمار اتحادیه فین‌تک سنگاپور، از سال ۲۰۲۱ بیشتر از سیصد میلیون نفر وارد بازار کریپتوکارنسی شده‌اند و خرید ارز دیجیتال را تجربه کرده‌اند. سیصد میلیون نفر از کل مردم جهان زیر ۴ درصد از افراد را شامل می‌شود، اما میان همین افراد نیز رقابت شدیدی در سرمایه‌گذاری و کسب سود بیشتر در جریان است. از سوی دیگر، pewresearch.org آماری منتشر کرده است که ۸۶ درصد از آمریکایی‌ها درباره سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و بازار کریپتو اطلاعات زیادی ندارند و تا به حال فقط ۱۶ درصد از مردم آمریکا از ارزهای دیجیتال استفاده کرده‌اند. آمارهایی که ذکر شد حکایت از اهمیت یادگیری هر چه سریع‌تر مباحث حوزه‌ی کریپتوکارنسی دارد تا با آگاهی کامل به رقابت در این حوزه بپردازید.

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

دسته بندی: دسته‌بندی نشده , کسب و کار
برچسب ها

من babak HosseinNia ، نویسنده این مقاله هستم .

دیدگاه خود را وارد کنید