متاسفانه تصویر مورد نظر بارگذاری نشد !

زیباترین شهربازی دنیا در کدام کشور قرار دارد ؟

2 مرداد 1400 . تعداد نظرات 2

Ferrari World

یکی از بزرگترین و هیجان انگیز‌ترین شهربازی‌های دنیا، شهربازی دنیای فراری در جزیره یاس ابوظبی (دبی) قرار گرفته است که رکورد بزرگترین شهربازی دنیا ولی سرپوشیده را نیز ثبت کرده است. پس از آن شهربازی سیکس فلاگز (Six Flags) در آمریکا یکی از هیجان انگیز‌ترین‌هاست.

بزرگترین شهربازی سرپوشیده Ferrari World Abu Dhabi (دبی)

بزرگترین شهربازی سرپوشیده‌ی جهان، شهربازی دنیای فراری در جزیره یاس ابوظبی در کشور امارات متحده‌ی عربی (دبی) است. یکی از اصلی‌ترین دلایل مشهور شدن این شهربازی وجود سریع‌ترین ترن هوایی دنیا در آنجا است که در گینس هم به ثبت رسیده است.

این شهربازی در سال ۲۰۱۰ میلادی ساخته شده و مساحتی حدود ۷۰۰،۰۰۰ متر مربع و قسمت سر پوشیده‌ی آن ۲۰۰،۰۰۰ متر مربع مساحت دارد. سقف این شهربازی شبیه به آرم شرکت اتوموبیل سازی فراری و به رنگ قرمزاست. در طراحی همه‌ی وسایل آن از فراری الهام گرفته‌اند و رکورد بزرگ‌ترین آرم فراری ساخته شده در جهان را ثبت کرده و تبدیل به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ابوظبی شده است. این شهربازی دارای موزه‌های فراری، فروشگاه‌های مختلف، بازی‌های ماشینی، بازی‌هایی برای رده‌های سنی گوناگون، رستوران و … است. در ادامه تصاویری از این شهربازی را با هم ‌می‌بینیم.

Ferrari World

چرا از مجموعه تفریحی دنیای فراری بازدید کنیم؟

مجموعه تفریحی دنیای فراری، تنها پارک موضوعی فراری در دنیا است.
سریع ترین ترن هوایی دنیا در مجموعه تفریحی دنیای فراری قرار دارد.
معنا و مفهوم سرعت و هیجان را در این پارک می توان فهمید و تجربه کرد.
تمام شکل و شمایلات تجهیزات و دستگاه ها به شکل فراری هستند و دنیای قرمز رنگ فراری خودنمایی می کند. اگر عاشق فراری قرمز رنگ هستید، این جا بهترین مکان برای شماست.

آشنایی با دنیای فراری (Ferrari World)

مجموعه تفریحی دنیای فراری یا همان فراری ورلد یکی از جذاب ترین و بزرگ ترین شهربازی های سرپوشیده دنیا به حساب می آید و با الهام از ماشین های جذاب فراری ساخته شده است. این مجموعه عظیم با وسعت ۲۰۰ هزار مترمربع در جزیره یاس ابوظبی قرار دارد و مجموعه ای از بازی های پرسرعت و مهیج را در خود جای داده است که هر فرد علاقه مند به سرعت باید از آن بازدید کند. ساخت و راه اندازی پروژه دنیای فراری در سال ۲۰۰۷ آغاز گردید و درهایش در سال ۲۰۱۰ یعنی پس از سه سال به روی گردشگران و بازدید کنندگان باز شد. جالب است بدانید در ساخت مجموعه تفریحی دنیای فراری حدود ۱۲.۳۷۰ تن فولاد به کار رفته است. یعنی دوبرابر فولادی که در ساخت برج ایفل به کار برده اند. جوایز و افتخارات زیادی از زمان ساخت این مجموعه نصیب دنیای فراری شده است که در سال ۲۰۱۶ جایزه موسسه معتبر ورلد تراول اواردز جزو مهم ترین آن ها بود و دنیای فراری با دریافت این جایزه مقصد نوظهور و برتر گردشگری آسیای میانه قرار گرفت.

در دنیا فراری رستوران ها، استراحتگاه ها، تفریحات خاص و سواری های متفاوت برای بازدید کنندگان در نظر گرفته شده اند و در ساخته شدن یک روز هیجان انگیز نقش بسیار مهمی دارند. علاوه بر این، سالن تئاتر، نمایش سه بعدی، بیست بازی و سواری، تاب گردان و زمین بازی مخصوص کودکان از دیگر امکانات مجموعه تفریحی دنیای فراری هستند. یک فروشگاه بزرگ فراری ورلد هم در این مجموعه وجود دارد که می توانید از آن سوغاتی بخرید و در رستوران ایتالیایی اش غذا صرف کنید.

Ferrari World

جوایز و افتخارات مجموعه تفریحی دنیای فراری

مجموعه تفریحی دنیای فراری از زمان افتتاح تا به امروز جوایز و افتخارات زیادی دریافت کرده است که عبارتند از:
دریافت عنوان بهترین پارک موضوعی از طرف سازمان مینالاک (MENALAC)
دریافت جایزه بهترین پارک موضوعی خاورمیانه از طرف موسسه ورلد تراول اواردز در سال ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶
دریافت جایزه بهترین پارک موضوعی خاورمیانه از طرف موسسه ورلد تراول اواردز در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸
انتخاب شدن به عنوان یکی از بهترین جاذبه های دنیا از طرف تریپ ادوایزر در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸

بخش های مختلف دنیای فراری ابوظبی

در مجموعه تفریحی دنیای فراری بخش های مختلف با امکانات متنوع وجود دارند که به معرفی تک تک آن ها می پردازیم.
۱. ترن هوایی فرمیولا راسا (Formula Rossa)
فرمیولا راسا همان سریع ترین ترن هوایی دنیاست که پیش تر درباره اش حرف زدیم. با این ترن هوایی در عرض ۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ و کمی بعدتر به ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت می رسید و تنها ۴.۹ ثانیه طول می کشد این سرعت سرسام آور را تجربه کنید. طول مسیر ترن هوایی فرمیولا راسا ۲.۷ کیلومتر است و شما آن را در ۱.۳۰ ثانیه طی می کنید.
نهایت سرعت: ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت
محدودیت قد: ۱.۴ تا ۱.۹۵ متر

۲. چالش فیورانو جی تی (Fiorano GT Challenge)
این وسیله یکی دیگر از ترن های هوایی مجموعه تفریحی دنیای فراری است که اگرچه در سرعت به پای فرمیولا راسا نرسد، اما در هیجان دست کمی از آن ندارد. جایگاه های نشیمن این ترن هوایی به شکل ماشین فراری است و در دو خط موازی و مسیری که شبیه مسیرهای واقعی مسابقه GT است، حرکت می کند. با این ترن هوایی پیچ های تند و سقوط های پرشیب با سرعت ۹۵ کیلومتر تجربه می کنید.
نهایت سرعت: ۹۵ کیلومتر بر ساعت
محدودیت قد: ۱.۳ تا ۱.۹۵ متر

۳. ترن هوایی فلایینگ اِیس (Flying Aces)
این ترن هوایی یکی از متفاوت ترین ترن های هوایی است که تجربه می کنید. بزرگ ترین حلقه ترن هوایی دنیا متعلق به فلایینگ ایس است. این ترن ارتفاع ۶۳ متری را با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت بالا می رود و یک شیب ۵۱ درجه ای را می پیماید. زمانی که از حلقه ۵۲ متری عبور کرده و دنیا را وارونه می بینید، هیجان انگیزترین لحظه زندگی تان می شود.
نهایت سرعت: ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت
محدودیت قد: ۱.۳ تا ۱.۹۵ متر

۴. بازی چرخش تایر (Tyre Twist)
در این بخش از مجموعه تفریحی دنیای فراری درون تایرهای چون تایرهای فراری می نشیند و سرعتی را تجربه می کنید که همیشه در مسابقات یا فیلم ها چرخش تایرهای فراری را مشاهده کرده اید. این بازی بسیار هیجان انگیز است و جایگاه های نشیمنش ظرفیت ۵ نفر را دارند. می توانید همراه خانواده یا دوستان از این بازی لذت ببرید.
سرعت: ۱۶ دور در دقیقه
ظرفیت: هر جایگاه ۵ نفر
محدودیت قد: ۱.۵ تا ۲

۵. آکادمی کارتینگ (karting Academy)
در این آکادمی ماشین های کارتینگ وجود دارند که با سوار شدن بر آن ها با دیگر دوستانتان در مسیری ۲۹۰ متری مسابقه می دهید. این آکادمی در ساعات معین فعالیت می کند، به همین سبب برای این که فرصت بازدید از آن را داشته باشید، حتما از صبح زود به دنیای فراری بروید.
محدودیت قد: ۱.۵ تا ۲ متر

۶. ترن توربو ترَک (Turbo Track)
ترن توربو ترک یکی از منحصربه فردترین بازی های مجموعه تفریحی دنیای فراری است. در بازدید از این مجموعه حتما سراغ این ترن بروید و آن را نادیده نگیرید که چیز زیادی از دست می دهید. این ترن در دنیا همتا ندارد، زیرا تنها در ترن توربو ترک می توانید گرانش صفر زمین را به صورت عمودی تجربه کنید. وقتی سوار این ترن می شوید، نفس تان را سریع حبس کنید که بلافاصله ترن با سرعت ۱۰۲ کیلومتر بر ساعت حرکت می کند و مسیر حرکتش مستقیم و تا ارتفاع ۶۰ متر است که به صورت عمودی به سمت بالا می روید. زمانی که به انتهای مسیر می رسید، سریع نگاهی به مناظر اطراف بیندازید که دوباره همین مسیر را با سرعتی باورنکردنی به سمت پایین می روید.
حداکثر سرعت: ۱۰۲ کیلومتر بر ساعت
ارتفاع ترن: تا ۶۰ متر
محدودیت قد: تنها افراد ۱.۳ تا ۱.۹ متر مجاز به استفاده از این ترن هستند.

۷. چالش اسکودِریا (Scuderia Challenge)
در مسیری شبیه مسیر مسابقه ای یاس مارینا در یک شبیه ساز فراری می نشینید و هنر خود را در ماشین سواری و سرعت نشان می دهید. از آن جایی که این بازی هم زمان دار است، در بدو ورود به دنیای فراری برای این شبیه ساز هیجان انگیز ثبت نام کنید. چالش اسکودریا شبیه سیستم آموزش رانندگان فرمول 1 طراحی شده و شما در این بازی مانند یک راننده فرمول 1 مسابقه می دهید.
محدودیت قد: ۱.۳ تا ۱.۵ متر

Ferrari World

۸. مسابقه بزرگ بنو (Benno’s Great Race)
در این بازی همراه خانواده در فضایی وسیع و جادویی مسابقه ای هیجان انگیز تجربه می کنید و طی آن فعالیت ها و کارهای سرگرم کننده مختلف انجام می دهید.
نهایت سرعت: ۴.۳ کیلومتر بر ساعت
محدودیت قد: حداقل ۹۰ سانتی متر
طول مسیر: ۲۲۰ متر

۹. تجربه فراری سواری (Driving experience)
اگر همیشه آرزو داشته اید پشت فرمان فراری بنشینید و رانندگی کنید، آرزویتان را در این بخش از دنیای فراری به واقعیت تبدیل کنید. یک ماشین قرمز فراری زیر پایتان قرار داه می شود و فردی قبل از راننندگی آموزش های لازم را به شما می دهد، سپس پدال گاز را فشار دهید و رانندگی لوکس را تجربه کنید. این رانندگی به مدت ۱۰ دقیقه است و می توانید دو نفر از دوستان یا خانواده تان را همراه خود سوار کنید.

دسته بندی: اخبار جهان
برچسب ها

من babak HosseinNia ، نویسنده این مقاله هستم .

دیدگاه خود را وارد کنید