متاسفانه تصویر مورد نظر بارگذاری نشد !

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

2 مرداد 1400 . تعداد نظرات 2

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و دارای آب و هوایی معتدل است. سفر به ایتالیا همواره یکی از لذت‌بخش‌ترین و هیجان‌انگیزترین سفرهای شما می‌تواند باشد. غذاهای عالی و خوشمزه، مردمان خون‌گرم، طبیعت بی‌نظیر و مکان‌های تاریخی باارزش و دیدنی، همه از دلایلی هستند که باعث می‌شوند تا هر فرد رویای سفر به ایتالیا را با خود داشته باشد. 

کشور ایتالیا

ایتالیا یک کشور توسعه‌یافته دارای زیرساخت‌های گسترده صنعتی، تاریخ فرهنگی غنی و چندین محصول صادراتی مرغوب است. ایتالیا دارای بالاترین میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) بوده و در مقام هشتم در جهان با ۳ هزار تریلیون دلار قرار دارد.

پایتخت آن، شهر رم، با آثار باشکوه باستانی و هنر و معماری برجسته معروف است و رم پرجمعیت‌ترین شهر ایتالیا و در مقام چهارم شهرهای پرجمعیت اروپاست. دیگر شهرهای بزرگ آن عبارتند از: فلورانس، با شاهکارهای عصررنسانس مانند “مجسمه داوود” میکل آنژ و کلیسای مشهور فلورانس، ونیز، شهر رویایی کانال‌های آبی و میلان، پایتخت مد ایتالیا که دارای صنایع بسیار است. زبان رسمی این کشور، ایتالیایی است.

مهاجرت به ایتالیا از دیرباز بسیار رایج بوده است و بنابراین زبان‌های رایجی مثل رومانیایی، عربی، آلبانیایی و اسپانیایی در آنجا وجود دارند. صحبت به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا و شهر رم رایج نیست. ولی با این حال در سفر به ایتالیا و تور رم می‌توانید کسانی را بیابید که به زبان انگلیسی شما را راهنمایی کنند. واحد پول کشور ایتالیا یورو است، با اسکناس‌های مشابه بقیه کشورهای اتحادیه اروپا ولی سکه‌های یورو با نمادهای ایتالیایی است.

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

جاذبه‌های طبیعی در ایتالیا

اکثر افراد زمانی که نام ایتالیا به میان می‌آید، ناخودآگاه تصاویر آثار بستانی و بناهای تاریخی باشکوه آن مقابل چشمانشان ظاهر می‌شود. این موضوع در حالی است که از جزیره زیبا و سرسبزی مثل کاپری غافل هستند. جزیره کاپری ایتالیا همراه با طبیعت بکر و تماشایی خود می‌تواند هر گردشگری را مجذوب خود کند. تعداد افرادی که به قصد تماشای این جزیره هر سال از نقاط مختلف جهان به ایتالیا سفر می‌کنند بسیار زیاد است. چشم‌اندازهای دیدنی این جزیره سرسبز، حتی برای افراد بومی ساکن در محله‌های جنوبی ایتالیا نیز جذاب به نظر می‌رسد.

جزیره کاپری در جنوب ایتالیا قرار دارد. ترکیب مناظر زیبا، سواحل رویایی، صخره‌های باشکوه و آثار باستانی رومی در کنار یکدیگر جذابیت این جزیره را چندین برابر کرده است. برای اینکه بهتر متوجه طبیعت خیره کننده این جزیره شوید بهتر است به عکس‌هایی که از آن موجود است مراجعه کنید. در این صورت قطعا عاشق آن خواهید شد. 

معرفی جزیره کاپری

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

جزیره کاپری ایتالیا، یکی از جزایر جنوبی این کشور اروپایی است. این جزیره در ورودی خلیج ناپل قرار دارد. همچنین شهر ناپل نیز در نزدیکی آن است. طول و عرض جزیره کاپری به ترتیب برابر با 6 و 2.5 کیلومتر است. بنابراین می‌توان این گونه گفت که کاپری جزیره کوچکی است. اما در همین مساحت کم، جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد. دو شهر آناکاپری و کاپری جزو شهرهای اصلی این جزیره هستند.

برای رفت و آمد به این جزیره باید از قایق استفاده کنید. این قایق‌ها از دو شهر سورنتو و ناپل به جزیره کاپری می‌روند. نزدیک‌ترین مسیر از شهر سورنتو و بیشترین مسیر از شهر ناپل است. در زمان روم بستان بسیاری از امپراطورها برای رسیدن به آرامش و استراحت به این جزیره سفر می‌کردند. اگر تصاویر طبیعت بکر آن را دیده باشید، قطعا متوجه دلیل این انتخاب از سوی امپراطوری‌ها خواهید شد. برای مثال امپراطور تیبریوس ده سال از حکومت خود را در این جزیره گذراند. او در این مدت زمان 12 ویلای باشکوه در کاپری ساخت. اکنون بازمانده آن 12 ویلا به عنوان بخشی از آثار باستانی قابل رویت است.

جالب است بدانید که در جزیره کاپری ایتالیا، هیچ رودخانه یا چشمه‌ای وجود ندارد. اما با این وجود بارندگی‌های متعددی در این منطقه وجود دارد. بنابراین کاملا طبیعی است که تبدیل به منطقه‌ای حاصل‌خیز شود. به همین دلیل است که از جزیره کاپریس به عنوان یکی از مراکز تولید روغن زیتون و میوه‌های مختلف یاد می‌شود. با تمام این موارد، باز هم اصلی‌ترین منبع درآمد افراد ساکن این جزیره مربوط به امور گردشگری می‌شود.

جزیره کاپری ایتالیا مکان مورد علاقه بسیاری از هنرمندان معروف است. این جزیره همه چیز را در کنار هم دارد. آثار باستانی، طبیعت بکر، مناظر خیره کننده، غذاهای لذیذ، مراکز خرید مجهز و… در کنار هم مجموعه بی‌نقصی را برای سفر ارائه می‌دهد. شهرت و محبوبیت این جزیره نیز دقیقا به همین دلیل است.

جاذبه‌های گردشگری کاپری

درست است که جزیره کاپری ایتالیا مساحت کمی دارد؛ اما از جاذبه‌های گردشگری متعدد و متنوعی برخوردار است. طبق آخرین آمار موجود، این جزیره چیزی حدود 7500 نفر جمعیت دارد. علاوه بر آن سالانه گردشگران زیادی به قصد بازدید از جاذبه‌های جزیره کاپری به آن سفر می‌کنند. در ادامه به چند مورد از این جاهای دیدنی اشاره خواهیم کرد.

غار آبی

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

غار آبی همان طور که از نامش پیدا است، غاری در آب است. ورود این غار نیز تنها از راه دریا امکان پذیر است. قایق‌های مجهز زیادی در کنار ورودی آن قرار دارند که گردشگران را به داخل غار می‌برند. انعکاس نور خورشید باعث می‌شد که فضای داخل غار کاملا به رنگ آبی دیده شود. بنابراین شک نکنید که منظره‌ای غیرقابل‌تصور مقابل چشمانتان قرار خواهد گرفت. قسمت ورودی این غار ارتفاع کمی دارد و هنگام عبور از آن باید کاملا خم شوید. شما می‌توانید با اتوبوس‌های آناکاپری یا قایق‌های مارینا گرند به این قار برسید.

باغ آگوستو

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری جزیره کاپری ایتالیا، باغ آگوستو (Gardens of Augustus) است. این باغ گیاه شناسی در زمان امپراطور اگوستوس ساخته شد. قطعا زمانی که در این باغ قدم بگذارید خیال می‌کنید که وارد سرزمین رویاهایتان شده‌اید. منظره باغ‌های آگوستو درست شبیه به کارتون‌های دوران کودکی است. ایوان‌هایی پر از گل در این باغ قرار دارند. شما از این ایوان‌ها می‌توانید سه جزیره صخره‌ای آهکی را در وسط دریا مقابل چشمانتان داشته باشید و از منظره آن لذت ببرید. جزیره‌های کوچکی که در وسط دریا سر از آب بیرون آورده‌اند و به عنوان جزایر فارالیونی معروف هستند.

کاخ جویز

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

در زمان گذشته امپراطوری‌های مختلف روم باستان علاقه زیادی به جزیره کاپری ایتالیا داشتند. نتیجه این علاقه، وجود تعداد زیادی کاخ و ویلای باشکوه در این جزیره است. یکی از معروف‌ترین و بزرگترین این بناهای تاریخی، کاخ جویز (Villa Jovis) است. مساحت این بنای تاریخی چیزی حدود 18 هزار متر مربع است. کاخ جویز بالای یک تپه قرار دارد. بنابراین منظره‌ای تماشایی در انتظار شما خواهد بود. همچنین جالب است درباره صخه بلندی که در این کاخ قرار دارد نیز بدانید. طبق روایات موجود، امپراطور افرادی که قصد مجازات آن‌ها را داشت از این صخره به پایین می‌انداخت!

ساحل مارینا پیکولا

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

مگر می‌شود درباره جزیره‌ای با طبیعت بکر صحبت کنیم و از سواحل زیبای آن چیزی نگوییم! ساحل رویایی مارینا پیکولا (Marina Piccola) در نزدیکی شهر کاپری قرار دارد. در واقع فاصله آن دو تنها چند دقیقه است. این ساحل زیبا قطعا یکی از هیجان‌انگیزترین و دوست‌داشتنی‌ترین جاهای دیدنی جزیره کاپری ایتالیا محسوب می‌شود. شناگران در هر فصلی از سال می‌توانند در این ساحل شنا کنند. زیرا صخره‌های بلندی که اطراف آن وجود دارد، مانع از وزش بادهای شدید می‌شود. همچنین بسیاری از گردشگرانی که به این جزیره سفر می‌کنند، بخش زیادی از سفر خود را در حال آفتاب گرفتن در ساحل مارینا هستند. علاوه بر این موارد شما می‌توانید با استفاده از قایق‌های کوچکی در این ساحل قرار دارند، گشت و گذاری کوچک ولی به یادماندنی‌ داشته باشید.

طاق طبیعی

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

یکی دیگر از جذابیت‌های جزیره کاپری ایتالیا، طاق طبیعی (Arco Naturale) آن است. به عبارت طبیعی در نام آن توجه کنید! متوجه داستان خواهید شد! این طاق به صورت کاملا طبیعی و خودجوش و در اثر گذر زمان این شکل را به خود گرفته است. طاق طبیعی در گوشه‌ای از جزیره کاپری قرار دارد. شما از کاخ جویز هم می‌توانید آن را ببینید. زیرا چیزی حدود 20 متر ارتفاع و 12 متر عرض دارد. قطعا فرسایش‌های طبیعی پس از هزاران سال توانستند این اثر جذاب را ایجاد کنند. کافی است مدت کمی به شکل آن خیره شوید. آن وقت خواهید دید که شکوه و عظمت آن شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

میدان پیاتزا اومبرتو

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

شاید فکر کنید که سفرتان به جزیره کاپری ایتالیا به چشم‌اندازهای ساحلی خلاصه می‌شود. اما کاملا در اشتباه هستید! شما می‌توانید بخشی از سفر خود را در مرکز شهر کاپری بگذرانید. میدان پیاتزا اومبرتو (Piazza Umberto)  معروف‌ترین میدان این شهر است. کافه‌ها و رستوران‌های زیادی اطراف آن وجود دارد. این قسمت از جزیره کاپری در عین شلوغ بودن، بسیار دنج است و می‌تواند اوقات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین جالب است بدانید که برج ساعت بزرگی در نزدیکی این میدان وجود دارد. قدمت این برج حدودا به قرن 17 بازمی‌گردد و خود به تنهایی می‌تواند یکی از جاهای دیدنی جزیره کاپری ایتالیا محسوب شود.

کلیسای سانتو استفانو

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

درست است! حتی در جزیره سرسبزی مثل کاپری هم دست خالی بیرون نمی‌روید! معماری خاص ایتالیایی و آثار باستانی آن در جزیره کاپری ایتالیا هم شما را شگفت‌زده خواهد کرد. کلیسای سانتو استفانو یکی از همین شگفتی‌ها است. زمان ساخت این کلیسا به قرن 17 میلادی بازمی‌گردد. طراحی این کلیسا کاملا شبیه به طراحی کاخ جویز است. زمانی که وارد ای کلیسا شدید به زیر پای خود نگاه کنید. نمایی از سنگ‌های مرمر را خواهید دید و محو زیبایی آن‌ها می‌شوید. همچنین مجسمه کاستانزو نیز در این کلیسا نگهداری می‌شود. جالب است بدانید که این مجسمه به مجسمه نگهبان مقدس کاپری نیز معروف است.

مارینا گرانده

سفر به ایتالیا و جزیره کاپری

در زبان فارسی عبارت مارینا گرانده به عنوان بندر بزرگ معنا می‌شود. یکی از مهم‌ترین لنگرگاه‌های جزیره کاپری ایتالیا مارینا گرانده است. جذابیت خاصی که در این بند وجود دارد مربوط به خانه‌های کوچک و رنگانگ موجود در آن می‌شود. این خانه‌ها به ماهیگیران بومی آن منطقه تعلق دارد. اما مجموعه آن‌ها در کنار هم، فضایی جذاب و کارتونی ایجاد کرده است. به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران بخشی از سفر خود را به پیاده‌روی یا قایق‌سواری در این بندر اختصاص می‌دهند.

دسته بندی: اخبار جهان
برچسب ها

من babak HosseinNia ، نویسنده این مقاله هستم .

دیدگاه خود را وارد کنید